Csokorba szedtünk néhány igazán izgalmas játékot, melyek nemcsak érdekesek, hanem még a különböző képességek fejlesztésében is nagy szerepük van. Lesd meg őket Te is!
Korábbi bejegyzésünkben összegyűjtöttünk néhány kreatív játékot, melyek különböző „területek” (színek, árnyalatok színkörön való megtalálása, feliratok karaktereihez betűköz beállítása, torzított betűk „kiigazítása”, pontosítása, eltérő méretekkel rendelkező alakzatok rajzolása a megadott értékek alapján, alakzatok körvonalainak precíz megrajzolása, továbbá alakzatok egyesítése/kivonása/összeolvasztása/kizárása) erősítésében is a segítségünkre lehetnek.
Most pedig ezt a „listát” bővítjük, további szuper játékokat is bemutatunk. : )
Nézzük is őket! : )
BETŰTÍPUSOKHOZ, SZÖVEGES TARTALMAKHOZ KAPCSOLÓDÓ JÁTÉKOK
tothepoint
Nagyon egyszerű, „könnyed” játék, melynek lényege, hogy megtaláljuk és „kilőjük” a talpas betűtípusokat. Minél előrébb haladunk a játékban, úgy egyre több betű közül kell kiválasztanunk a talpas karaktereket – természetesen időre. A játék elején különböző szintek közül választhatunk. Ez a játék nagy segítség lehet a talpas és talpatlan betűtípusok megkülönböztetésének elsajátításában.
typewear
Ez a játék a betűtípus-felismerő képességünket teszi próbára. Egyetlen karakter jelenik meg, majd két betűtípus közül választhatjuk ki a megfelelőt.
Ragtime
Segítségével a szövegtördelési képességünket fejleszthetjük. Különféle szöveges tartalmakat kapunk, és egy percen belül minél több tördelési hibát kell megtalálnunk és kijavítanunk. A feladatot egy kicsit „nehezíti”, hogy a játékban angol nyelvű szöveggel kell dolgoznunk.
Better Web Type
Ebben a játékban is egy kész szöveges tartalmat kapunk, de ebben a sorok ideális magasságát és szélességét, valamint a betűméretet kell beállítanunk. Minden szinten különböző értéket kell módosítanunk a csúszka segítségével, majd az elvégzett módosításunkat „pontozza” a rendszer. A játék megkezdése előtt hosszas leírást, útmutatást kapunk hozzá. Jó vizuális/tipográfiai érzékre lesz szükség!
The Font Game
Szintén egy betűtípus-felismertető játék. Minden „pályán” egy betűtípus nevét és 4 különböző betűtípussal szedett feliratot látunk. Ezek közül a feliratok közül kell felismernünk, hogy melyik felirat van a megadott betűtípussal szedve. Összesen 30 „szinten” keresztül tudunk játszani, a végén pedig vissza tudjuk nézni a helyes és helytelen választásokat.
SZÍNFELISMERŐ JÁTÉKOK
Az alábbi játékokkal a színek, színkódok felismerését gyakorolhatjuk.
Hex Invaders
A játékban jelen van egy színkód, valamint három színes „szörny”. „Szintenként” új színkódot kapunk, amely alapján „ki kell lőnünk”, el kell találnunk a megfelelő „szörnyet”. A játék megkezdése előtt egy rövid segédletet is kapunk a színkódok könnyebb beazonosításához, valamint a játékhoz. Természetesen ez a játék is időre megy, mégpedig úgy, hogy a „szörnyek” egyre közelednek felénk – minél közelebb vannak, annál kevesebb időnk maradt a játékból.
What The Hex
A játék lényege az előzőhöz hasonló, ezúttal azonban 2-48 szín közül (a játék elején kiválaszthatjuk a nehézségi szintet) kell kiválasztanunk, hogy melyikhez is tartozik a színek felett látható színkód.
Kolor
Egy „sávban” pályánként különböző árnyalatot látunk. Kezdetben 4 különböző szín közül kell kiválasztanunk a „sávban” látott árnyalatot, majd ahogyan haladunk előre a játékban, az egyre nehezebb lesz, egyre több hasonló szín közül kell kiválasztanunk a megfelelőt. Mindezt időre kell végezni, csupán néhány másodpercünk van kiválasztani az adott színt.
EGYÉB KREATÍV FEJLESZTŐ JÁTÉKOK
It’s Concentrated That
Szintenként különböző alakzatokat látunk, melyekben egyetlen pont helyezkedik el. Az adott emoji-ra kattintva el kell döntenünk, hogy ez a pont az alakzat közepén helyezkedik-e el, vagy éppen el van csúszva. Ha a döntésünk helytelen, újra kell kezdenünk a játékot.
Szuper, hogy külön karácsonyi verziója is van, ahol különféle alakzatokból összeállított illusztrációkkal dolgozhatunk. : )
Logo Quiz
Összesen 26 logórészletet látunk, amely alapján fel kell ismernünk az adott márkát, a nevüket pedig be kell írnunk a „képkockák” alatt található mezőkbe.
Mennyi logót ismersz fel? : )